טיפול מבוסס על החדרת פפטידים וויטמינים

טיפול פנים מבוסס על החדרת פפטידים וויטמינים

אחד המרכיבים הפופולריים במוצרי קוסמטיקה המבטיחים טיפול בקמטים, הוא הפפטידים. האמורים לעודד יצור קולגן בעור, להפחית קמטים, לשכך דלקות, לרכך את העור ולשפר את מראהו. מהם פפטידים ?

הפפטידים

פפטיד הוא שרשרת קצרה של חומצות אמינו. בין 3 חומצות אמינו לכמה עשרות. חומצות אמינו הן גם אבני הבניין של חלבונים, רק שחלבונים הם הרבה יותר גדולים – בין עשרות למאות חומצות אמינו. יש להם תפקידים מגוונים מאד בגוף,

בעיקר כמולקולות איתות וכהורמונים. הם מחולקים למשפחות, הכוללות עשרות סוגים שונים, ופועלים במגוון דרכים ואתרים בגוף.

  • טיפול מבוסס על החדרת פפטידים וויטמינים – מטרות טיפוליות:
    • אספקת חומרי הגנה ובניה לטיפול בפגעי העור (קמטוטים, צלקות).
    • אפקט ליפטינג מיידי ולטווח הרחוק.
    • חיזוק מערכת החיסון העורית והגנה מפני נזקי הסביבה.
    • שיפור מרקם העור, מיצוק והגברת הידרציה ונפח ברקמת העור.

ויטמינים:

מראה בוגר חסר חיים, עור מיובש כרוני ואפילו מחלות עור יכולים להשתפר באופן ניכר בעזרת הויטמינים הנכונים

ויטמינים ומינרלים מסוימים מהווים תוספת חיונית לעור בריא ויפה. חלקם מחוללים שינוי נראה לעין במראה העור: מביאים להחלמתו ממחלות עור, מיובש כרוני וממראה בוגר וחסר חיים. כדי להפיק מהם את התועלת, יש להשתמש בהם במריחה על העור, ולא ליטול אותם כתוסף מזון.

הויטמינים הם חומרים אורגניים המצויים בגוף בכמות מזערית, אולם הם חיוניים והכרחיים לפעילותו. מינרלים הם חומרים אנאורגניים, שגם הם חיוניים לפעילות הגוף: ברזל מעורב בתהליך הנשימה, סידן מעורב בפעילות מערכת העצבים ומערכות נוספות, זרחן חיוני לרוב הפעילויות בגוף, וכו’.

הויטמינים והמינרלים משתתפים גם בתפקוד העור. עם הגיל, ישנה ירידה בכמות של מרכיבים רבים של העור, כולל ויטמינים. גם מחלות מסוימות פוגעות ברמה התקינה של החומרים הללו. ישנם, מצד שני, מצבי עור ומחלות שמשתפרים כתוצאה ממתן מוגבר של ויטמין או מינרל מסוים. כולל: אקנה, כתמי עור, עור בוגר וחסר חיים, יובש כרוני, עור של מעשנים, ועוד.

טיפולי אנטיאייג’ינג בבת ים – הקליקי להתקשר עכשיו