סבוראה

מה היא סבוראה?

סבוריאה זו מחלת עור שכיחה, אשר בנוסף להפרעה האסטטית היא גורמת לאי נוחות וסבל רב. על פי הערכות, שכיחות הסבוריאה באוכלוסייה עומד על 15%. סבוריאה מופיעה בעיקר לאחר גיל ההתבגרות, לא קיים הבדל משמעותי בין המינים אולם המצב שכיח יותר בגברים בעיקר לאחר גיל 40. אצל רוב האנשים הסבוריאה נוטה להתפרץ בחורף ולהשתפר בקיץ.

קיימות שתי צורות של סבוריאה
Seborrhea oleosa- סוג זה שכיח יותר ומופיע בעיקר בסוג עור שמן.
Seborrhea sicca- מאופיינת בקשקשת יבשה המופיעה בעיקר בסוג עור יבש.

התסמינים של סבוריאה
סבוריאה מתבטאת בדלקות כרוניות בעור ומאופיינת ביצירה ובהפרשה מוגברת של חלב (הפרשה שומנית) מבלוטות החלב. הסבוריאה מתפתחת בצורה הדרגתית בעיקר באזורים העשירים בבלוטות חלב, כגון: אזור ה- T בפנים, המצח, קפלי אף, אזור הגבות, קרקפת ובאזורים נוספים בגוף

(האוזן החיצונית, מרכז הגב בין השכמות, בית השחי והמפשעה). תסמיני המחלה כוללים דלקת, אדמומיות, צריבה ולעיתים הופעת קשקשים שומניים או יבשים בעור, נפיחות, הפרשת חלב צהבהב, תחושת יובש המלווה בגרד ובמקרים קשים אף פצעים דלקתיים.

אבחון סבוריאה
עקב מורכבות המחלה, במקרים רבים יש צורך להבחין בין דלקת עור סבוראית לפסוריאזיס, קשקשת או אקזמה. כל המחלות הללו מאופיינות בעור אדום המכוסה בקשקשים, אך דלקת עור סבוראית מתפתחת יותר בצדי האף ובאזור הגבות ובדרך כלל בצורה סימטרית. במקרים מסוימים נוצר שילוב בין פסוריאזיס לסבוריאה המכונה על ידי רופאי העור סבוריאזיס.

טיפול בסבוריאה
מאחר וסבוריאה הינה דלקת כרונית של העור, לא ניתן לרפאה לחלוטין. עם זאת, במקרים רבים ניתן לדכא את הסימפטומים של המחלה ולהפחית במידה ניכרת את אי הנוחות והסבל. בנוסף, במקרים של סבוריאה פעילה יש חשיבות גדולה בטיפול בבעיה מוקדם ככל הניתן, שכן ככל שחל עיכוב בטיפול כך הסבוריאה מחמירה ויש צורך בטיפולים מורכבים יותר.

במהלך הטיפול בסבוריאה חשוב להבין את המקור לבעיה ולא רק לסימפטומים שלה.. טיפול נכון והקפדה על שגרת טיפוח נכונה יכולבמקרים רבים להפחית את התפרצות הסבוריאה במידה ניכרת ואף להקל ולהפחית משמעותית את הסימפטומים בעת התפרצות המחלה.

טיפול בסבוריאה הוא טיפול בסוג של מחלת עור נפוצה הניתנת לפתרון באמצעים קוסמטיים פרא רפואיים.

סבוראה היא בעיית עור נפוצה הבאה לידי ביטוי בשכבות העליונות של העור. העור מייצר חלב בכמויות גדולות מדי, הלב מופרש על פני העור ויוצר גירוי בעור הבא לידי ביטוי באדמומיות, גרד וקילופים.
התפרצות של סבוריאה מתרחשת בעיקר באזורי הפנים, הקרקפת, בתי השחי והמפשעות וקשורה במידת מה לשינויים במזג האוויר, תזונה לקויה, מתח (סטרס) וחוסר שינה.
מעבר לאי הנוחות בהופעת הסבוריאה , נרגיש האזור הפגוע ונוטה לפתח בעיות נוספות כמו פטריות עור וזיהומים.
לכן טיפול בסבוריאה הוא בעל חשיבות מעבר לקוסמטית.
נליה גלס, קוסמטיקאית בבת ים, מומחית בטיפול בסבוראיה ומאפשרת לסובלים מבעיית עור זו לנשום לרווחה ולחזור ליהנות מעור חלק ובריא במהירות וביעילות.

הטיפול בסבוריאה שנליה מציעה ללקוחות המכון שלה הוכיח עצמו כמייצר תוצאות מהירות ומרשימות. לכן אין סיבה להמשיך לסבול מהתופעה העורית המציקה הזו. טלפון אחר לנליה, פגישת היכרות וייעוץ ללא התחייבות ואתם יכולים להתחיל להיפרד מהסבוריאה.

סבוראה רוזציה

אובחן עם סבוראה רוזציה. טופל שנתיים באנטיביוטיקה וסטרואידים.
לאחר מכן הגיע לטיפול בקליניקה והמשך טיפול בבית
וזאת התוצאה

טיפול ב-סבוראה בבת ים – הקליקי להתקשר עכשיו