פילינג

פילינג

משמעותו המילולית של המונח “פילינג” היא קילוף העור. פילינג הוא שלב חשוב בהליך קוסמטי מקיף והוא נעשה לאחר ניקוי מקדים ויסודי של עור הפנים. מטרתו היא להמיס את התאים המתים מהשכבה הקרנית באפידרמיס.

טיפולי פילינג משפרים את מרקם העור, מצעירים אותו, מונעים היווצרות שומנים בעור, מבהירים אותו ומעדנים צלקות אחרי אקנה. לאחר הסרת התאים המתים נחשפים תאי העור החדשים ומומרץ חילוף החומרים. פעולות אלה תורמות למראה חלק, נקי ורענן של העור.

למי מיועד הפילינג?

לעור חשיפת עור הפנים לשינויי מזג האוויר והזדקנות מוקדמת של העור עקב חשיפה לקרינת השמש, גורמת לאבד מחיוניותו עם השנים.
הטיפול מומלץ לבעלי עור עייף ,רגיש, יבש ומקומט עם כתמי גיל ושמש ומתאים גם לכל מי שרוצה לחדש את העור ולעכב את תהלך ההזדקנות.

קילופי עור מבוצעים כמעט בכל טיפול קוסמטי. זהו הטיפול הרבגוני ביותר והדרך המעשית והזמינה ביותר להשפיע על מראה העור. הבנת החומרים הקלפים והתאמה נכונה שלהם תאפשר לנו השגת תוצאות טיפוליות נראות לעין.

מהן היתרונות של קילוף עור שטחי ובינוני לעומת קילוף עמוק?

קילוף כימי שטחי (או בינוני) אינם מצריכים הרדמה ואין צורך באישפוז או שהייה בבית מלון תחת השגחה לאחר הטיפול. בקילוף שטחי או בינוני לא נצפו מעולם תופעות לוואי מסוכנות כמו הפרעות בקצב הלב היכולות להתפתח לעיתים נדירות בזמן קילוף כימי עמוק על ידי פנול.  החומרים בהם משתמשים בקילופי עור שטחיים ובינוניים אינם נספגים לדם ועל כן אין מגבלת גיל בטיפול זה. החומצה טריכלורואצטית וגם החומצה הגליקולית הם חומרים המורכבים ממוליקולות קטנות שאינם גורמות לתופעות אלרגיות. .יתרון נוסף של קילופי העורה שטחי והבינוני הוא שהעור לאחר הטיפול נראה  טבעי. .

מה הן תופעות הלוואי של הקילוף השטחי ושל הקילוף הבינוני?

לאחר קילוף כימי שטחי המבוצע על ידי חומצה גליקולית בריכוז של 50 עד 70 אחוז אפשר לשים מעט איפור, מסנן קרינה ולחזור למחרת לפעילות הרגילה. לאחר קילוף עור בינוני עם החומצה הטריכלורואצטית בריכוז של 35 אחוז, הכוויה, האודם והקילוף חזקים יותר וניתן לחזור לפעילות ועבודה רק לאחר כשבוע. לעיתים נדירות מאוד בעיקר בבעלי עור כהה יכולה להופיע התכהות העור באזורים מסוימים לאחר הטיפול. בחלק קטן מהמטופלים הכתמים החומים מתמוססים בהדרגה כך שנראה לאחר הטיפול הראשון שבמקום כתם אחד גדול יש מספר כתמים קטנים יותר. ברוב המקרים גם כתמים אלו יעלמו לאחר טיפול או שניים נוספים. יתרון נוסף של הקילוף השטחי לעומת הבינוני והעמוק הוא שהשינוי במראה העור אינו חד. ניתן להביא לשיפור הדרגתי במראה העור ללא כל הפרעה במהלך החיים הרגיל וללא משיכת תשומת לב מיותרת מהסביבה.

למי מיועד קילוף עור שטחי של העור?

כמעט לכל אחד מעל גיל 30 !! אנו חיים בארץ עתירת שמש ואצל רובנו מתבטאים כבר בגיל צעיר יחסית נזקי השמש. הקילוף השטחי מביא לחידוש השכבות העליונות של העור ולמראה חלק ורענן יותר. למרות שקילוף כימי בינוני מומלץ בדרך כלל לבעלי עור בהיר ניתן לבצע קילוף שטחי גם לרובם של בעלי העור הכהה ללא סכנה של התפתחות כתמים כהים. אצל צעירים עם אקנה הטיפול יביא להפחתה ניכרת במספר הפצעים ויפחית במידה מסוימת גם את הכתמים. במבוגרים יותר הקילוף השטחי משפר את צבע העור זאת  ללא תופעות לוואי.

פילינג בבת ים – הקליקי להתקשר עכשיו